5. kolo superligy kadetů, 3. - 4.10.2020, Kunovice

Do Kunovic jsme vyrazili auty a těšili se na to, jak se popereme o postup na MČR s Trhovými Svinami. Ale začněme od prvního zápasu s Kunovicemi. Snails proti nám nasadili své kadetské „béčko“, za které sice nadhazoval Zelí, ale jen dvě směny. Pak se na prkně vystřídala dvojice nadhazovačů Beránek a Halámek, ale ani takhle „nabídnutý“ zápas jsme nedokázali vyhrát. Na začátku 5. směny jsme sice vyrovnali na 3:3, ale hned na to jsme si nechali nasázet 5 bodů a bylo vymalováno 3:8.

Ve druhém zápase jsme se poprvé utkali s Trhovkami. Nastoupili jsme s Ríšou na prkně, abychom si udělali představu o tom, jak to půjde, když už o něco půjde. V první směně jsme soupeře zaskočili 4 rychlými body, ale to bylo bohužel vše. Soupeř začal pozvolně, v první a druhé směně po bodu a pak 4, 3, 1 a nakonec ještě dva body. Porážka 4:12 a vědomí, že pokud chceme uspět, musíme přidat až na hranice našich možností.

První nedělní zápas proti Ledenicím byl poznamenán malou nehodou, soupeřův druhý metař při rozhazování sestřelil našeho kouče Pajdu a vysklil mu brýle a dobrou polovinu zápasu hrál poněkud zaraženě. Toho jsme využili v první směně a Romanovým běžeckým trojbodovým homerunem jsme se ujali vedení 3:1, které soupeř jen stěží doháněl. Až do páté směny jsme vedli, ale na začátku šesté zabraly žraločí pálky a otočili zápas na 3:4. Dohrávka na tom bohužel již nic nezměnila neb tři auty přišly dřív než vyrovnávací bod.

A jak jsme dopředu čekali, utkali jsme se v zápase o 3. místo i přímý postup na MČR v opětovném zápase s Trhovkami. Postavili na nás svoji nadhazovací jedničku Adama Petráka, a ačkoliv se kluci snažili, tak nikdo nedal žádný hit a na jedno HB a dvě BB se zápasy nevyhrávají. Navíc to bylo opět s nulou 0:10. Pigs si určitě zasloužili postup víc, sehráli vyrovnané utkání se Žraloky i Šneky a nás doslova převálcovali. Letošní 9. místo mezi kadety je maximum, na co v současné době máme.

Pajda

2020 5SLK 1

Locos Břeclav

  • Oddíl softballu TJ Lokomotiva Břeclav, pobočný spolek
  • Veslařská 2753/1a, 690 02 Břeclav
  • IČ: 06804462
  • účet č. 2801391231/2010
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.