MČR žáků, 9. - 11.10.2020, Ledenice

Na jih Čech jsme vyrazili ve složení: Ondra Hnátek, David Havlíček, Filip Strouhal, Adam a Arion Zekajovi, Lála Kubík, Matěj Němeček, Samuel Petrla, Ondra Šmerda, Víťa Bachman, Kuba (Va)culík. Jako koučové týmu Lukyn a George, vedoucí družstva Pajda, řidiči Láďa Polách a Vašek Bachman. Na poslední chvíli vypadli Šimon Kubík (nemocný bratr, takže s ohledem na přísná opatření raději zůstal „v karanténě“) a Martin Čeleda, který si na posledním tréninku den před odjezdem zlomil ruku při nácviku rundownu.

Přísná opatření panovala i v Ledenicích – v sokolovně jsme byli sice ubytovaní sami, nicméně to nebránilo tomu, aby tam chodili trénovat cheerleadingistky. Na druhou stranu to byly šikovné holky. Při vstupu do areálu nás lustrovaly kontroly. Museli jsme odevzdat prohlášení o bezinfekčnosti, prostory pro rozcvičování byly oddělené atd.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili ve 13.00 proti Tempu Praha. Jasný outsider (poslední postupující z druhé skupiny, kde snad většinu zápasů prohrál), čekali jsme jasné vítězství, ale ouha! Evidentní podcenění soupeře, a ačkoliv byl Zek jasně lepším nadhazovačem (8xSO zatímco soupeř jen 2), tak jsme se moc neprosadili na pálce a to ani z tossu. Jediný úspěch v tomto směru zaznamenal Ondrአhezkým trojmeťákem. Soupeř naopak dokonale využil našich 8 chyb a nakonec nás porazil 7:9.

Ke druhému zápasu jsme nastoupili až na druhý den v 11.00 proti jednomu z hlavních favoritů Joudrs Praha A. Z obou zápasů proti tomuto soupeři nám bylo jasné, že jej porazíme stěží a na zázrak nešlo spoléhat. Museli jsme Adamovi šetřit směny do důležitějších zápasů a tak jsme nastoupili s Matesem na nadhozu. Musím napsat, že Mates zaházel opravdu dobře. Řekl bych, že to byl jeho životní zápas – soupeři skórovali opět spíš po chybách – v celém zápasu zaznamenali jediný hit. My jsme se bohužel k žádnému hitu nedopracovali a bez odpalů nejsou body. Porážka „jen“ 0:4 byla i pro nás docela příjemným překvapením.

P1080629

Vše jsme vsadili na jedinou kartu na čtvrtfinálový zápas proti Pasos Pardubice, ke kterému jsme nastoupili hned v zápětí. Byli jsme rozehraní a připravení si spravit chuť. Navíc nenadhazoval Adrian, ale nahostovaný hráč Spectra Praha Honza Mulač. Po čtvté směně byl stav vyrovnaný 3:3. Po chybě soupeře se dostal Arion na 1M a svým odpalem jej pousunul do skórovací pozice OndráŠ. Na prkno pak nastoupil, jak se dalo čekat, Adrian. Jenže hned první pálkař lineupu Ondra Hnátek odpálil jeho nadhoz až za plot a šli jsme do dvoubodového vedení. V dohrávce zápasu Zek eliminoval i nejlepší pálkaře Pasos Špačka a Lýra, udržel naše první vítězství 5:3 a zajistil nám postup do semifinále.

K tomu došlo v 18.30 a už byla pěkná zima. Soupeřem bylo opět Joudrs Praha (škoda s Ledenicemi bychom si možná poradili lépe) a opět Mates na nadhozu a znovu poměrně „těsná“ porážka 1:5. Věděli jsme, že o všem se bude rozhodovat v posledním zápase o 3. místo.

V něm na nás vyšli mostečtí Painbusters. Zápas začal v neděli v 9.20. Hned v první směně obsazuje David po útočném strikeoutu 1M, po odpalu Filipa se posunuje na 2M a po krádeži obsazuje 3M. pro první bod (a na dlouho jediný) jej stahuje svým odpalem do zadního pole Lála. Čtyři směny se potom nic neděje. Až v dohrávce 5. směny (kdy už jsme museli vyměnit nadhoz, protože Zekovi „došlo povolených 12 směn“) se soupeřům po dvou chybách podařilo vyrovnat. A je tu první tie-break. V něm se nám daří skórovat dvakrát – David hezky skládá ulejvku a obsazuje 1M, posouvá Hnáta na 2M, Filip je sice aut, ale stahuje oba běžce. V dohrávce se nám sice daří vyuatovat běžce ze 2M při krádeži 3M, načež nás začne svazovat nervozita – chybuje Zek při zpracování lehkého luftíku přímo do rukavice nadhazovače a pak i Filip při zpracování groundballu, který se kutálel přímo k němu. Soupeř dobíhá pro 3 body a my končíme na 4. místě. Nicméně pokud platí, že sezóna byla taková, jako poslední zápas, tak nebyla špatná. Bylo poznat, že soupeři jsou asi víc zvyklí nastupovat v takto vypjatých utkáních a to my se musíme teprve naučit. Tím, že jich třeba odehrajeme víc. Podařilo se nám ale vyrovnat letitý rekord v kategorii žáků z let 2012 a 2013 – 4. místo na MČR.

Pajda

 

P1080654

Locos Břeclav

  • Oddíl softballu TJ Lokomotiva Břeclav, pobočný spolek
  • Veslařská 2753/1a, 690 02 Břeclav
  • IČ: 06804462
  • účet č. 2801391231/2010
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.