MČR U18, 9. - 11.10.2020, Havlíčkův Brod

Na MČR juniorů do 18 let odjíždíme v této sestavě: Martin a Roman Helešicovi, Víťa Hlavenka, Krtek, Adam Luňák, Tomík Musil, Kuba Němeček, Ríša Opluštil, Osa, Mára Pernický a jako náhradníci Domíno Venos a Štěpán Melski. Řidiči a realizační tým: Tejda a Perník. Ze sestavy vypadl kvůli zranění Michal Strouhal. Ubytování na chatě Doubravka u Chotěboře.

Pátek 12:00 /  Locos Břeclav – Joudrs Praha

Do prvního zápasu vstupujeme úspěšně, když po dvou metách zdarma a následném trefení pálkaře obsazujeme mety a po následných odpalech Pernického a Osičky stahujeme dva body. V útoku je to sice z naší strany vše, ale hlavně díky soustředěnému výkonu Osičky na nadhozu (14 SO) a téměř bezchybné hře v obraně vyhráváme v poměru 2:1.

Pátek 18:00 /  Locos Břeclav – Painbusters Most

Ve večerních hodinách pod umělým osvětlením nastupujeme do druhého zápasu. Víťa Hlavenka na nadhozu předvádí dobrý výkon - hází 8 strikeoutů a drží soupeřove pálkaře na uzdě, bohužel nadhazovač soupeře (Adam Buchner) nám jich naděluje rovnou osmnáct, k ničemu nás moc nepouští a povolí jen dva hity (Opluštil a Hlavenka). Pod tlakem děláme běžeckou chybu na metách, která nás stojí doběh a k tomu přidáme i tři chyby v obraně, nakonec prohráváme 2:5.

Sobota 12:00 /  Hroši Havlíčkův Brod – Locos Břeclav

V první směně (stejně jako včera proti Joudrs) využíváme slabší chvilky nadhazovače a hned zapisujeme 5 hitů (Hlavenka, Opluštil, Osička, Helešic, Pernický), které proměňujeme ve čtyři doběhy. Náskok nás trochu ukolíbá a (stejně jako včera) je to od nás v útoku vše. Naštěstí se opět můžeme opřít o kvalitní nadhoz a pan Osička opět naděluje 14 SO a vyhráváme v poměru 4:2.

Sobota 16:00 (19:00) /  Spectrum Praha – Locos Břeclav

Začíme v útoku a po třech rychlých autech jdeme do obrany, na nadhozu Hlavenka. Jen co vyběhneme na hřiště, tak se neznatelné poprchání mění v docela vydatný déšť, což nám práci v obraně neulehčuje. Po čtyřech odpalech a pěti chybách v obraně prohráváme 0:3 s obsazenou první a druhou metou. Po té se zápas přerušuje pro déšť. Po necelých třech hodinách a nekonečných dohadech o tom, jestli se vůbec bude hrát či ne, se houf havlíčkobrodských jinochů dal do uklízení hřiště a nutno uznat, že odvedli dobrou práci. Vracíme se na hřiště, střídáme, co se vystřídat dá, a jsme připravení otočit zápas. Osička zavírá první směnu dvěma strikeouty a předkládá jednoduchý groundball vnitřímu poli. Po trochu nešťastném rozjezdu nakonec koncentrovaně vracíme body a dobíháme v každé směně s výjimkou třetí. Zápas nakonec vyhráváme v poměru 13:5 .

Neděle 13:30 /  Painbusters Most – Locos Břeclav

Ve finále podle očekávání narážíme opětovně na Most a jsme připraveni užít si poslední zápas sezóny. Oproti prvnímu zápasu se nám mnohem víc daří dávat míč do hry, ale pouze v jednom případě kontakt proměňujeme v hit (Roman Helešic). K vítězství soupeře a naší konečné porážce 1:4 přispěl svým výborným výkonem Jan Pazdera ml., který si třemi hity včetně jednoho homerunu vysloužil individuální ocenění pro nejlepšího pálkaře. My jsme skončili stříbrní, což je v letošní sezóně nejlepší umístění břeclavského Locos družstva a Jakub Osička získal cenu pro nejužitečnějšího hráče.

Tejda

Locos Břeclav

  • Oddíl softballu TJ Lokomotiva Břeclav, pobočný spolek
  • Veslařská 2753/1a, 690 02 Břeclav
  • IČ: 06804462
  • účet č. 2801391231/2010
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.