Open MČR U18, 7. - 9.10.2022, Praha

Ve stejném termínu jako muži, bojovali o co nejlepší umístění také junioři U18 na Tempu v Praze. V prvním zápase jsme nastoupili proti Hrochům z Brodu s Mácou na prkně. Na toho jsme se nedokázali na pálce prosadit vůbec. Jediný Bert dokázal ustát dvě BB. Přesto jsme se udrželi alespoň do 4. směny, kde jsme podlehli rozdílem 0:16. Podobně se nám vedlo i proti pražským Joudrs. Ačkoliv nadhazoval „jen“ Honza Štrouhal, tak i na něm jsme si vylámali zuby. Opět porážka po 4. směně rozdílem 3:13. Tentokrát jsme alespoň bodovali. Nejlepší zápas ve skupině jsme svedli s Tempem Praha. Do páté směny byl zápas vyrovnaný 6:6. V posledních dvou směnách nám potom Tempo uteklo na konečných 7:12, ale určitá naděje do nedělního play-off tam byla.

Dopadli jsme, jak jsme očekávali, že budeme hrát „spodního pavouka“. Nejprve jsme museli porazit Pasos Pardubice, kterým jsme chtěli oplatit porážku z loňského MČR u nich doma. Nadhazoval Mates a vůbec si nevedl špatně – 8xSO a jen 2 hity. Našim pálkařům se vedlo naopak dobře na oba perníkářské nadhazovače Adriana Špačka i Adama Koblížka. Zápas jsme zakončili v sedmé směně stylově dvěma homeruny a zvítězili 16:5.

Po diskusích, jak odehrát zápasy o umístění tak, abychom stihli vlak, kdy se vše vyřešilo ke všeobecné spokojenosti (zápas o 7. místo byl odehrán na Eagles), jsme nastoupili do zápasu o 5. místo opět proti domácímu Tempu – ovšem již na spodním „dětském“ hřišti s nadhazovacím kopcem. Asi nejlepší zápas celého turnaje – do sedmé směny jsme prohrávali o jeden bod 3:4. Dokázali jsme sice vyrovnat, ale v dohrávce byl soupeř přeci jen šťastnější – první pálkař obsadil druhou metu po ulejvce a po odpalu dalšího pálkaře, který prošel kolem spojky až do vnějšího pole, doběhl pro vítězný bod. Jen více takhle těsných zápasů!

Skončili jsme tedy šestí. Což je sice horší umístění než loni, ale nebyli jsme poslední - za sebou jsme nechali dva soupeře a do příštího roku už se můžeme jenom zlepšovat.

Pajda

2022 MCR 800x800 vysledky U18

Locos Břeclav

  • Oddíl softballu TJ Lokomotiva Břeclav, pobočný spolek
  • Veslařská 2753/1a, 690 02 Břeclav
  • IČ: 06804462
  • účet č. 2801391231/2010

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.