MČR žáků U13, 7. - 9.10.2022, Havlíčkův Brod

Turnaj jsme začínali jako čtvrtý tým po dlouhodobé části soutěže. V prvním zápase jsme nastoupili proti mosteckým Painbusters. Jako vždy v prvním zápase jsme se nemohli dostat do tempa a zápas jsme zachraňovali v poslední směně dvěma doběhy Kryštofa a Kuby po trojmeťáku Dana – 6:4. Ve druhém, večerním utkání pod umělým osvětlením proti Chomutovu nám ani tři hity proti chomutovským dvěma nestačily na vítězství. V krásném utkání zvítězila přesnější soupeřova obrana – 0:2.

20221007

Sobotní ráno nás přivítalo mlhou a my se chystali na ledenické Žraloky. Kluci byli nažhavení na vítězství v jednom z klíčových utkání. Ale přemíra motivace může být někdy na škodu. Ledeničtí byli neškodní a my jsme od stavu 1:2 ve druhé směně nedokázali využít ani osmi nabídnutých tossů k obratu ve skóre. Výhru jsme soupeři prakticky darovali. Odpoledne jsme nastupovali proti kamarádům z Joudrs. Ti neměli ještě nic jistého, proto nastoupili naplno. Naše dva body stáhl krásným dvoumetrovým odpalem Tom O´Brien – 2:5. Před posledním hracím dnem jsme byli v prekérní situaci, pouze s jednou výhrou. Nezbylo nic jiného, než v neděli v posledním zápase porazit domácí Hrochy.

20221008

Jestli jsme chtěli hrát o medaile, museli jsme vyhrát. Nervozita byla vidět. Nadhazovači předváděli skvělé výkony, v dohrávce třetí směny stále 0:0 a máme dva auty. Na pálku přichází Kuba a posílá míč za osmičku až k plotu. Jeho rychlé nohy jej donesly pro běžecký homerun – 1:0. V následující směně se dostává do hry Maty a Vašek jej po splněném signálu posílá pro druhý bod. Dan zkrotil pálku domácích – postupujeme do zápasu o bronz! Díky kolečku s Hrochy a Ledenicemi se v něm střetneme opět s domácími. V hodinové přestávce mezi těmito dvěma zápasy fandíme u televize našemu „áčku“ a po posledním strikeoutu Majkiho propuká v klubové restauraci Hrochů hurónský řev a skandování břeclavských hráčů i fanoušků. Jdeme napodobit chlapy!

20221009 124612

První směna tři SO, ve druhé se dostává po odpalu do hry Oli, krade dvojku a při odpalu Matyho na nadhazovače obrana domácích volí hru na Oliho, který je rychleji na třetí metě než míč. (Stálo jej to odrané břicho.) O´B pak posílá toss až do zadního pole a stahuje první dva body. Ve třetí směně nejdříve chycený luft Adama, SO Kryštofa, ale pak krásný odpal Dana na sedmičku a při příchodu Kuby do boxu poznámka domácích o „motorové myši“. A Jakub se na dva „strajky“ krásně trefuje a míč letí a letí…. A končí za plotem. Dan pak uzavírá v poslední směně svým čtyřicátýmprvním SO v turnaji zápas a z tribun je slyšet bouřlivé HOŠI DĚKUJEM!!! A my také děkujeme všem rodičům za podporu a fandění nejen v tomto závěrečném turnaji.

Nakonec, jako třešnička na dortu, byl při slavnostním ukončení a předávání medailí vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje (MVP) náš Dan Brázda!!!

Vlastik

Locos Břeclav

  • Oddíl softballu TJ Lokomotiva Břeclav, pobočný spolek
  • Veslařská 2753/1a, 690 02 Břeclav
  • IČ: 06804462
  • účet č. 2801391231/2010

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.